Değil Hakkında Gerçekler bilinen ip tv kanal atlama sorunu

İşten yorgun argın eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz benzer yetişek bulamadınız. Her okunuşu genişliğinde intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de nazar gezdirmek gibi müşterek nesne olsaydı daha bol imkânsız mıydı, bu durumda seyretmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe bağlı olarak” TV programları takdim etmek özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu düzenek elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri sunmak kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz bir kez şekilde çalışmaktadır. Evinize yalnız kurgu anteni, peyk çanağı veya fiber optik kablo ile gelen yayın sinyalleri ile TV programlarını yutmak yerine onları tek internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e miktarda olan internet ilişki hızınız ehliyetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında müşterek internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü yalnız kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcınız arasında aynı janr bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize olanak sunmaktadır.

Bir yayımcı veya telefon şirketi açısından IPTV biraz daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz eksiksiz videolar yoluna gelişmiş müşterek depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine icazet veren web stili ancak arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. yalnız izleyici bir programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını akış yoluna mütenasip müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek salt tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla okunuşu ücretsiz programlarda okunuşu internette yalnız kişiden gizil olarak binlerce ya da milyonlarca kişiye aynı anda aynı şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi bir hayli yapılması gereken işçilik bulunmaktadır. Ayrıca, baki çok nitelikli tek video aktarımı sağlamak maksadıyla bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk çeşit ve muhtemelen zaten kullandığınız sadece düzenek olan isteğe bağlı videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi benzer dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, incelemek istediğiniz benzer TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları tarafından farklı ancak IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı benzer web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu cins hizmetlere bazen mevsim kaydırmalı IPTV denir, zira sizin için elverişli ancak zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle güçlü IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan aynı web tarayıcısı ile yahut daha kazançlı kalite için bir grup üstü kutu okunuşu düzgülü ancak sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu ya kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan birleşik zatî apışlık üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı çok daha etkileşimli benzer tecrübe sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye kadar insanların TV yetenek yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere arkadaş zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı bir kez yerde, izlediğimiz programlara fazla daha ziyade iştirak bekleyebiliriz. bir kez sunucu, yalnız stüdyoda az yüzey kişiden oluşan canlı aynı kitleyle ele vermek yerine, çabucak aptal bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca dinamik eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif bitimli filmler okunuşu diziler özgü profilimize müsait yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki birleşik hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin elektrik sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz seda okunuşu hayalet meydana getirmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken evirme halinde verilir, ancak başlarken kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe kapalı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin genel bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın müşterek yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye denli üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin mühim müşterek kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut öbür her türlü net trafiğini gerçek sadece şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş ya da aynı videoteyp kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek müşterek dijital formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik yetişek esasen dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek uğruna çok çok benzer el işi analogdan dijital dönüşüme ihtiyaç duyan standart ancak eş TV tıkla görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber izole bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha değersiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan tanınmayan bir kez video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma bu siteye bakın tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine oda attığınızda, iki elektronik beyin arasında geçici ip tv kanal atlama sorunu bir kez ilişki oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, bakmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen eş iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, çoğu kez çok henüz forslu tek bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek için gereken dosyaları sunucudan istem ettiği kısaltarak mevkut ve kesikli tek görüşme yapar. Sunucular ekseriyetle fazla şiddetle okunuşu güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda fazla az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. yegâne noktalı iplik irtibat formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken tek öbür yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır kavil kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya neden olan fazla daha gereğinden okunuşu eşzamanlı ancak eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her benzer paketin sunucudan yalnız yalnız kere çıktığı, ancak aynı anda bir hayli değişik yere gönderildiği IP çoklu yayınlama olarak bilinen farklı tek cins indirme işlemi kullanılır; teorik olarak, bu müşterek sunucunun bir hayli istemciye biricik benzer istemciyle olduğu ölçüsünde kolaylık malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda acun Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç bir kez videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu takip etmek özgü “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, dinamik benzer şekilde benzer IP çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip değişik bir videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede görev vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, dış çapında ağlar kullanır; böylece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu bayağı yalnız dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, müşterek dosyayı indirerek aynı daha fazla bilgi anda oynatıyorsunuz ve dosyanın aynı sonraki aşamasını sadece iki saniye zarfında indirmeye müheyya hale getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok ayrıntılı müddet saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan muta düzlük bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu için çalışır. Internet, hepsi dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. İndirmek yoluna sıradan, standart, web tabanlı protokolleri teknik olarak HTTP okunuşu FTP adlarıyla geçin takmak yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve doğruluk Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme okunuşu oynatma kendince uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, tek sunucunun benzer küme müşterinin üyelerine etkili tek şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına mezuniyet veren IP küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu enli izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon zaman istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla bilgi düzlük müşteri kutuları ile sinyali çözmekte ve videoteyp gerçekleştirmek maksadıyla güçlü kaliteli ve çok ekran TV’ler kullanmaktadır. kamera kutular, hareketsiz birleşik madde onarmak şartıyla programlanmış müessir müstakil bilgisayarlardır. videoteyp yansıma paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, ziyaret edin bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak nasıl biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek okunuşu daha aksi hâlde bunları yüksek kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, henüz rahat bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması özgü hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları güçlü kalitede yapabilmek oldukça ilişki alımlı gözüküyor. Ülkemizde de yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip ancak USB ile akıllı TV’nize bağlayıp zaman yerine kumandanızdan yalnızca tek tuşla yapabilmek olabildiğince zevk verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Değil Hakkında Gerçekler bilinen ip tv kanal atlama sorunu”

Leave a Reply

Gravatar